Program 2010

T F L S M T
11 12 13 14 15 16
Programoversikt
Alle visninger

Visninger

DatoTidStedKjøp
13.03 19:00 Nova10 Kjøp billett
14.03 19:00 Nova10 Kjøp billett
15.03 21:00 Nova1 Kjøp billett
16.03 17:00 Nova10 Kjøp billett
16.03 21:30 Nova1  

Publikums vurdering

null


Logg inn og lag ditt eget festivalprogram.

You need to upgrade your Flash Player to view this content. Download here...

I den norske fjellheimen befinner en av landets største hemmeligheter seg: En mann som i 30 år har levd i snøhuler! Snøhulemannen elsker å leve ute i naturen, men dette levesettet er også en beskyttelse mot det materialistiske jaget i den moderne verden. Livet hans endrer seg da han mottar det triste budskapet om at moren hans er død. Hun etterlater ham også en arv: Han får overta leiligheten hennes i byen. Men testamentet innholder også den klare betingelsen at han ikke kan selge leiligheten uten å bruke pengene til bolig og leve i byen som en "normal" person. Hva vil Snøhulemannen gjøre? Gi opp livet som et fritt menneske i fjellet eller miste arven etter moren.

Dette er en film om en mann som lever på tvers av det norske A4-samfunnet og konsumkulturen, et korrektiv til utstyrsfiksert friluftsliv og en fortelling om en helt annerledes norsk villmarkshelt.

Kudos Family/Kosmorama


Logg inn og lag ditt eget festivalprogram

38 medlemmer skal se denne filmen, 1 anbefaler.


KOMMENTARER

Logg inn for å kommentere eller registrer deg



Snøhulemannen

Snøhulemannen

LAND Norge
ÅR 2010
SPILLETID 72 min

REGISSØR Fridtjof Kjæreng
MANUS Fridtjof Kjæreng

SPRÅK Norsk tale
PRODUSENT Fridtjof Kjæreng, Benedikte Bredesen
PRODUKSJONSSELSKAP f(x) produksjoner

Fridtjof Kjæreng

Fridtjof Kjæreng er en norsk regissør, produsent og fotograf født i 1964. Han har over 20 års erfaring som regissør og produsent i film- og tv-industrien i Norge, og jobbet i NRK før han grunnla f(x) produksjoner i 1996. Han vant blant annet Gullruten for beste norske tv-serie for tv-serien Canada på tvers i 2005.