Teknologiseminar: Digitaliseringens utfordringer og muligheter

Kosmorama og teknologisponsor IT Fornebu AS inviterer til et seminar som tar for seg digitale teknologier, applikasjoner og muligheter innenfor produksjon og distribusjon av film og video.

 

14:00
  Unike muligheter på den digitale horisonten
    Dave Spilde, Unique Cinema Systems
     
   

Unique Cinema Systems er Norges største kinotekniske leverandør. Selskapet lanserte verdens første plattform for digital distribusjon av kinoreklame i 2002. Selskapet har siden eksportert sin teknologi til en rekke europeiske land og er nå desidert størst i Europa på dette feltet. I dag er selskapet også blant lederne innen digital kino.

     
14:45
  Kinoindustrien går digitale tider i møte: Teknologi, nye anvendelser og forretningsutvikling for digital kino
    Marlon Thomas M. Nielsen og Andrew Perkis, Midgard Medialab
     
    Midgard Media Lab - NTNU og det faglige nettverket AV Arena Norway sin visjon er at samarbeid mellom fagfeltene kan knytte teknologer og humanister sammen. Dette kan føre til et tettere samarbeid med næringslivet og det offentlige, som igjen vil skape nye aktiviteter og innovasjon innenfor nye digitale media og teknologi.
15:30
  Pause
     
15:45
  Kino som kreativ arena
    Espen Strand Henriksen, CAPA
     
    CAPA er Norges største distributør av kinoreklame. CAPA og deres  samarbeidspartnere demonstrerer her hvordan surroundlyd, 3D, bilder i HD-kvalitet og reklamer med lukt kan spesialdesigne reklamen for kinoene.
16:45   Avslutning


Teknologiseminaret er åpent for alle.

 

 

 

 

 

Sted: Prinsen 3

Dag: Torsdag 5. mars

Tid: 14:00 - 16:45

Seminaret er åpent for alle.